از هر 6 پزشک و پرستار در دنیا، 1 نفر در معرض خطر ابتلا به ویروس کروناست

به گزارش کتاب دینا، با وجود اینکه شست وشوی مرتب دست ها، پایه ترین اقدام برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است، اما بعضی پرستاران و پزشکان در فقیر ترین کشور های دنیا، حتی به وسایل بهداشتی پایه برای انجام این کار دسترسی ندارند.

از هر 6 پزشک و پرستار در دنیا، 1 نفر در معرض خطر ابتلا به ویروس کروناست

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، میلیارد ها نفر در کشور های فقیر سراسر دنیا، که در محل های مراقبت درمانی و بهداشتی فعالیت می نمایند، فاقد وسایل بهداشتی اساسی هستند. سازمان واتراید (WaterAid)، که یک سازمان بین المللی با تمرکز بر آب و بهداشت مورد احتیاج در سطح دنیا است، اعلام نموده که از هر شش پرستار و پزشک در سراسر دنیا، یک نفر به تجهیزات اساسی بهداشتی لازم از جمله آب و صابون دسترسی ندارد.

بر اساس اعلام سازمان دنیای بهداشت، شست وشوی مرتب دست ها با آب و صابون اولین و پایه ترین روش برای مقابله با ویروس کرونا است. این سازمان بار ها گفته که شست وشو و بهداشتی نگه داشتن دست ها روشی اساسی برای جلو گیری از بیماری ها است.

به نوشته وبگاه تلگراف، مسئله کمبود وسایل بهداشتی اساسی و عدم دسترسی به آب و صابون در مراکز بهداشتی و درمانی، این مراکز را در معرض خطر گسترش ویروس کرونا قرار می دهد و می تواند آنان را به کانونی برای شیوع ویروس کرونا تبدیل کند.

تلگراف در ادامه نوشت، تحقیقات جدیدی که امروز به مناسبت روز دنیای پرستار منتشر شده اند، عنوان می نمایند که حدود نیمی از محل های بهداشتی و درمانی در فقیر ترین کشور های دنیا دسترسی به آب پاک ندارند، این مسئله بدین معناست که یک میلیارد نفر از مردم دنیا، در محل هایی به دنبال مراقبت های درمانی هستند که حتی وسایل بهداشتی لازم را ندارند.

یک پرستار آفریقایی در کشور مالاوی تجربیات خود در این زمینه را با تلگراف در میان گذاشته است. وی گفت: ما صابون برای بیماران به اندازه کافی نداریم تا آنها دستهایشان را بشویند. ما باید وسایل لازم را برای محافظت خود داشته باشیم تا وقتی بیمارانی حتی با جراحت های کوچک یا بیماری های دیگر به ما مراجعه می نمایند، ما به ویروس کرونا مبتلا نشویم.

این پرستار آفریقایی با ابراز نگرانی در خصوص شیوع احتمالی بیماری کرونا در محل کار خود گفت: این موضوع مرا هر روز نگران تر می نماید. من کارکنان درمانی دیگری را دیده ایم که در حین درمان مبتلایان به کرونا، جان خود را از دست داده اند. این مسئله مرا می ترساند.

تلگراف در انتها نوشت، سازمان واتراید، از کشور های سراسر دنیا خواسته بهداشت تمام مراکز درمانی و بیمارستان ها تضمین و دسترسی به آب پاک و سرویس های بهداشتی نیز تأمین گردد.

تا به امروز 4 میلیون و 282 هزار و 135 نفر در سراسر دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد 288 هزار و 76 نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "از هر 6 پزشک و پرستار در دنیا، 1 نفر در معرض خطر ابتلا به ویروس کروناست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از هر 6 پزشک و پرستار در دنیا، 1 نفر در معرض خطر ابتلا به ویروس کروناست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید