امکان فراوری 2 میلیون تست سریع کرونا در ماه توسط محققان کشور

به گزارش کتاب دینا، دکتر وحید یونسی در مصاحبه با خبرنگاران در مورد فراوری تست های سریع (Rapid test) اظهار کرد: این هفته، هفته ارزیابی تست های سریع است که بعد از ارزیابی به انستیتوپاستور ایران در راستای اخذ مجوزها ارسال خواهیم کرد.

امکان فراوری 2 میلیون تست سریع کرونا در ماه توسط محققان کشور

مدیر عامل توسعه کسب و کار شرکت فراوری کننده کیت های تشخیص کووید 19 با اشاره به زمان ارزیابی و اخذ مجوزهای این تست های سریع اضافه نمود: تقریباً 7-10 روز با اقدامات پاستور زمان می برد که تاییدیه ها برای این تست های سریع اخذ گردد که احتمال قریب به یقین اخذ می گردد.

یونسی تاکید نمود: با توجه به اهمیت موضوع انستیتو پاستور سریعاً کارهای این تست ها را انجام خواهد داد.

وی با تاکید بر اینکه بعد از اخذ تاییدیه با وزارت بهداشت در زمینه فراوری انبوه وارد مذاکره می شویم، اعلام کرد: قطعاً در مورد تعداد این تست ها نیز بعد از فرایند ارزیابی و اخذ تاییدیه می توانیم در قالب جلسه ای صحبت هایی داشته باشیم که تصمیماتی در مورد این تست بگیرند.

مدیر عامل توسعه کسب و کار شرکت فراوری کننده کیت های تشخیص کووید 19 در مورد میزان توانایی فراوری این تست ها گفت: ما در این شرکت توانایی فراوری 2 میلیون تست سریع در ماه را داریم.

فراوری 7 میلیون تست pcr

یونسی در مورد تست های pcr گفت: از ابتدا تا کنون به میزان 7 میلیون تستpcr را فراوری کردیم که تقریباً یک درصد آن صادر شده است.

مدیرعامل توسعه کسب و کار شرکت فراوری کننده کیت های تشخیص کووید 19 با اشاره به شرایط صادرات گفت: با توجه به اینکه در این شرایط محدودیت هایی وجود دارد و در کشور احتیاج به این تست ها دیده شده از این رو صادرات این محصول توسعه پیدا نکرده است.

فراوری 3 میلیون و 500 هزار تست استراتژیک

یونسی در مورد فراوری تست های استراتژیک گفت: با هیئت امنای ارزی قراردادی مبنی بر فراوری تست های pcr و سرولوژی منعقد شده و تاکنون3 میلیون تست تشخیصیpcr و نزدیک 500 هزار تست سرولوژی را به هیئت امنای ارزی تحویل داده ایم.

مدیر عامل توسعه کسب و کار شرکت فراوری کننده کیت های تشخیص کووید 19 اضافه نمود: یک یا دو کمپانی دیگر فراوری کننده این تست ها هستند ولی عمده این کیت ها را ما در این شرکت فراوری کردیم.

منبع: خبرگزاری مهر

به "امکان فراوری 2 میلیون تست سریع کرونا در ماه توسط محققان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان فراوری 2 میلیون تست سریع کرونا در ماه توسط محققان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید