ایران در قله انتقال ویروس کرونا واقع شده است

به گزارش کتاب دینا، تهران (پانا)-استاد اپیدمیولوژی، معتقد است که ایران در قله انتقال ویروس کرونا واقع شده است.

ایران در قله انتقال ویروس کرونا واقع شده است

به گزارش مهر، علی اکبر حق دوست، دوشنبه شب در تبادل نظر با شبکه خبر، به شرایط بد کرونا در کشور اشاره نمود و اضافه نمود: رعایت کمتر از 80 درصدی پروتکل های بهداشتی، به منزله مردودی در مقابله با انتقال ویروس کرونا است.

وی با گلایه از رفتار افرادی که به درستی از ماسک استفاده نمی نمایند، گفت: متأسفانه یکی از رفتارهای غلط در رعایت پروتکل های بهداشتی، این است که برخی ها وقتی می خواهند با شخص دیگری صحبت نمایند، ماسک خود را زیر چانه قرار می دهند و این نهایت بی مبالاتی در رعایت پروتکل های بهداشتی است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، با تاکید بر اهمیت سختگیری در رعایت پروتکل های بهداشتی، توضیح داد: ذات این ویروس، تغییر مداوم است. اما، عمده تغییرات در بروز و شیوع بیماری، توجیه نماینده شرایط فعلی نیست و به نظر من، شرایط فعلی ناشی از رفتار اشتباه ماست.

وی ادامه داد: البته کاهش حساسیت افراد نسبت به ویروس فقط متوجه ایران نیست و در همه جهان این رخ داده است.

حق دوست در ارتباط با فصل شیوع بیماری های ویروسی در پاییز و زمستان، گفت: این ویروس می تواند در فصل سرما، به خاطر بسته شدن در و پنجره ها، بیشتر قابلیت انتقال داشته باشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، اضافه نمود: احتمالاً در هفته های آینده تمامی نقاط شهری و روستایی کشور گرفتار شرایط خطرناک بیماری خواهند شد.

وی گفت: شرایط فعلی مرگ و میرها در روزهای آینده همچنان صعودی خواهد بود و اگر ما همین امروز، پروتکل های بهداشتی را سفت و سخت رعایت کنیم، نتایج آن ظرف دو سه هفته آینده قابل رؤیت خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ایران در قله انتقال ویروس کرونا واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران در قله انتقال ویروس کرونا واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید