برگزاری سومین جشنواره گلاب گیری در خوی

به گزارش کتاب دینا، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی، جلیل جباری، 20 خرداد 1400 در حاشیه بازدید از سومین جشنواره گلاب گیری در خوی اظهار کرد: هر کدام از شهرستان های استان دارای ظرفیت های مهمی در حوزه کشاورزی هستند که با برگزاری جشنواره های مختلفی در این حوزه می توان به توسعه گردشگری در این شهرستان ها یاری کرد.

برگزاری سومین جشنواره گلاب گیری در خوی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی اضافه نمود: برای مثال خوی به داشتن محصولاتی مانند گل محمدی و تخم آفتاب گردان معروف است که در سال های اخیر برای شناساندن این ظرفیت جشنواره های مختلفی اعم از گلاب گیری و آفتاب گردان در این شهرستان برگزار می گردد.

او ادامه داد: اگر این جشنواره ها در زمان خاص و به صورت مستمر برگزار گردد، به عنوان یکی از ظرفیت های هر منطقه در توسعه گردشگری نقش مهمی خواهند داشت و در تقویم رویدادهای فرهنگی کشور نهادینه خواهند شد.

جباری گفت: در برگزاری این جشنواره ها همه دستگاه های مربوطه اعم از شهرداری و شورای شهر نقش مهمی دارند و مشارکت هر چه بیشتر دستگاه ها به پربارتر شدن این جشنواره های خواهد انجامید .

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی گفت: همچنین استمرار چنین جشنواره هایی و استقبال گردشگران از آنها، موجب جذب سرمایه گذار و تقویت زیرساخت های گردشگری هر منطقه خواهد شد .

منبع: گردشبان

به "برگزاری سومین جشنواره گلاب گیری در خوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری سومین جشنواره گلاب گیری در خوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید