تخلفات قاچاق کالا از گمرک مهاباد افزایش یافت

به گزارش کتاب دینا، رئیس گمرک شهرستان مهاباد گفت: امسال 75 پرونده قاچاق کالا در گمرک این شهرستان تشکیل شده که نسبت به پارسال 4.1 درصد افزایش یافته است.

تخلفات قاچاق کالا از گمرک مهاباد افزایش یافت

احمدی رئیس گمرک شهرستان مهاباد با اشاره به اینکه از ابتدای امسال 75 پرونده قاچاق کالا نیز در مهاباد به ثبت رسید، در گفت و گو با خبرنگار از ، گفت: ارزش کالا های کشف شده 53 میلیارد ریال است و عمده ترین این کالا ها شامل پوشاک و البسه، احشام، گوشی تلفن همراه، لوازم یدکی موبایل و لوازم خانگی است.

این مقام مسئول در شهرستان مهاباد با اعلام اینکه ارزش ریالی پرونده های قاچاق نسبت به پارسال بیش از 1/ 4 برابر افزایش یافته است، افزود: یکی از مهمترین دستاورد های دولت تدبیر و امید اجرای سامانه جامع امور گمرکی است که منجر به کاهش مدت زمان ترخیص کالا، شفافیت و تسهیل در امور و حذف کاغذ شد.

  • جریمه بیش از هفت میلیارد ریال کالای قاچاق در گمرک مهاباد
  • افزایش 178 درصدی صدور پروانه خروج موقت خودرو سواری در گمرگ مهاباد
  • صادرات کالا از گمرک مهاباد به خارج از کشور

احمدی با بیان اینکه عمده صادرات کالا از گمرک این شهرستان به همسایگان شرقی کشور صورت می گیرد، افزود: با توجه به شرایط بیماری کرونا و بسته شدن مرز های منطقه تا به امروز پروانه خروج موقتی صورت نگرفته است.

رئیس گمرک شهرستان مهاباد در رابطه با صادرات کالا اذعان کرد: از ابتدای امسال تا به امروز 2 میلیون و 747 هزار دلار کالا از گمرک این شهرستان صادر شد.

گمرک مهاباد یکی از گمرک های 9 گانه استان است؛ آذربایجان غربی بیش از 960 کیلومتر مرز مشترک با عراق، ترکیه و نخجوان دارد.

انتهای پیام / س خ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "تخلفات قاچاق کالا از گمرک مهاباد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلفات قاچاق کالا از گمرک مهاباد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید