ترامپ روش فشار بر گردن را بصورت مشروط مجاز دانست

به گزارش کتاب دینا، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با امضای فرمانی اجرایی استفاده از یکی از روش های بحث برانگیز برای بازداشت مظنونان از سوی پلیس را محدود کرد.

ترامپ روش فشار بر گردن را بصورت مشروط مجاز دانست

به نقل از یورونیوز، در این فرمان اجرایی پیش بینی شده است که ماموران پلیس تنها هنگامی اجازه استفاده از روش موسوم به خفه کردن یا فشار بر گردن را خواهند داشت که جان مامور پلیس در خطر باشد.

رئیس جمهوری ایالات متحده که در روزهای اخیر بر رعایت قانون و نظم تاکید زیادی نموده با امضای این فرمان اجرایی به دنبال اصلاحات محدود در اداره های پلیس آمریکا است.

موج اعتراض ها به پلیس در آمریکا پس از کشته شدن جورج فلوید، مرد سیاهپوست 46 ساله به دست پلیس در شهر مینیاپولیس در روز 25 مه شروع شد.

در فرمان اجرایی دونالد ترامپ تشویق اداره های پلیس سراسر آمریکا به رعایت معیارهای حرفه ای در سطح بالا پیش بینی شده است. با این حال این فرمان اجرایی احتمالا نمی تواند رضایت معترضان به پلیس را که خواهان ممنوعیت بدون قید و شرط استفاده از روش خفه کردن یا فشار بر گردن هستند، جلب کند.

دونالد ترامپ تاکید نمود که با تصمیم های افراطی برای انحلال اداره های پلیس شهرها یا قطع بودجه آنها مخالف است. شورای شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا تصمیم به انحلال اداره پلیس این شهر گرفته است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "ترامپ روش فشار بر گردن را بصورت مشروط مجاز دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ روش فشار بر گردن را بصورت مشروط مجاز دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید