قالیباف: طرح شفافیت آرا این هفته آنالیز می گردد

به گزارش کتاب دینا، محمدجواد نیک بین روز یکشنبه و در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به بند 4 ماده 22 آیین نامه داخلی مجلس بر ضرورت شفافیت آراء نمایندگان تاکید نمود و گفت: امروز از زمانی که مواد مختلف طرح جهش فراوری و تامین مسکن آنالیز می شد، آرای نمایندگان را یاداشت کردم که معین شد در هر رای گیری حدود 50 نماینده به رغم حضور در صحن علنی در رای گیری شرکت نمی نمایند.

قالیباف: طرح شفافیت آرا این هفته آنالیز می گردد

به گزارش ایرنا، نماینده مردم کاشمر با تأکید بر اینکه بهتر است موضوع طرح شفافیت آرای نمایندگان بار دیگر در دستور کار قرار بگیرد، گفت: مقصود از شفافیت فقط در قانونگذاری نیست بلکه باید در همه بخش های کشور و برای همه نهاد های دولتی علاوه بر مجلس هم این شفافیت لحاظ گردد.

قالیباف در پاسخ به این تذکر با تأکید بر اینکه موضوع شفافیت مورد توجه مجلس است، گفت: پیش از این طرح شفافیت آرای نمایندگان در دستور کار نهاده شد که از آنجا که این طرح نیازمند دو سوم آرای نمایندگان بود، فقط 3 رأی کم آورد و تصویب نشد.

رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بر اساس ماده 130 آیین نامه داخلی مجلس که می توان یک طرح را زودتر از 6 ماه رسیدگی کرد. بیش از 50 امضا برای آنالیز دوباره این طرح جمع آوری شده که بر این اساس طرح شفافیت آرای نمایندگان می تواند در دستور کار هفته جاری قرار گیرد.

منبع: فرارو

به "قالیباف: طرح شفافیت آرا این هفته آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف: طرح شفافیت آرا این هفته آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید