نماینده عراقی: آمریکا در حال حاضر توان حمله به عراق را ندارد

به گزارش کتاب دینا، یک نماینده مجلس عراق تاکید نمود که آمریکا در حال حاضر توان حمله به این کشور را ندارد.

نماینده عراقی: آمریکا در حال حاضر توان حمله به عراق را ندارد

به گزارش گروه سیاسی کتاب دینا، به نقل از پایگاه المعلومه، ستار الجابری نماینده جریان حکمت در مجلس عراق گفت: شرایط کنونی به واشنگتن اجازه نمی دهد که عراق را هدف قرار دهد.

وی گفت: مقامات آمریکایی با تهدید حشد شعبی به دنبال جنگ روانی هستند.

الجابری گفت: آمریکا کوشش می نماید از تهدید خود به حمله به بعضی از مقرهای حشد شعبی به عنوان برگه فشاری برای تضمین ادامه حضورش در عراق استفاده کند.

نماینده جریان حکمت در مجلس عراق توضیح داد: تعداد زیاد مبتلایان به ویروس کرونا و شمار فوتی ها در آمریکا موجب می گردد این کشور نتواند تصمیم به حمله به خاک عراق بگیرد.

وی گفت: حمله نظامی واشنگتن به بعضی از مقرهای مقاومت بعید است، زیرا دولت آمریکا به خوبی میزان خطر این اقدام خود را درک می نماید و می داند که این حمله موجب خروجش از عراق و بسته شدن پایگاه های نظامیش خواهد شد.

پیش از این گروه های مقاومت عراق در بیانیه ای شدیداللحن موضع خود را در قبال نظامیان آمریکایی پس از مخالفت با عقب نشینی از عراق بر اساس مصوبه مجلس عراق(که بر خروج تمام نظامیان بیگانه به ویژه آمریکایی از عراق تاکید نموده است) تعیین کردند.

در بیانیه گروههای مقاومت با هشدار به نظامیان آمریکایی درباره عواقب عدم خروج از عراق و هدف قرار دریافت آنها آمده است: نظامیان اشغالگر آمریکایی با اعلام مخالفت خود با عقب نشینی، بار دیگر ثابت کردند که جز زبان زور، زبان دیگری نمی فهمند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نماینده عراقی: آمریکا در حال حاضر توان حمله به عراق را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده عراقی: آمریکا در حال حاضر توان حمله به عراق را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید