نیاوران را مجازی بگردیم

به گزارش کتاب دینا، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران پس از شیوع ویروس کرونا و در ادامه پویش موزه ها را در خانه ببینیم با فراوری محتوای مرتبط با این مجموعه، موزه های خود را به خانه های مردم برده است.

نیاوران را مجازی بگردیم

به گزارش روز یک شنبه از مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، این محتواهای فرهنگی شامل معرفی موزه ها و آثار شاخص در قالب عکس و ویدئوهای یک دقیقه ای و همچنین برپایی نمایشگاه های مجازی از منتخب نمایشگاه های برگزارشده در سال های اخیر است.

ایرنا:همچنین این مجموعه به منظور برقراری ارتباط دوسویه با مخاطبین در فضای مجازی و با هدف شناساندن هرچه بیشتر ارزش های فرهنگی تاریخی خود، با طرح سئوالاتی از داشته های ارزشمند موزه های مجموعه نیاوران، علاوه بر تشویق مخاطبان به مشارکت در این اقدام فرهنگی، در کنار نمایش آثار شاخص موزه های این مجموعه به معرفی تخصصی هر اثر و روایت های تاریخی مجموعه نیاوران از دوره قاجار تا پهلوی پرداخته است.

تا به امروز بیش از 10 ویدئوی یک دقیقه ای از فضای داخلی هر یک از موزه های این مجموعه، باغ تاریخی نیاوران و گونه های جانوری آن در فضای مجازی مجموعه نیاوران منتشرشده است.

همچنین برگزاری سه نمایشگاه مجازی در طرحی با عنوان نمایشگاه نامه و معرفی 25 اثر در قالب طرح پرسش و معرفی در فضای مجازی از جمله فعالیت های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران در این ایام بوده است.

علاقه مندان برای دسترسی به این محتواهای فرهنگی می توانند به وب سایت مجموعه نیاوران به آدرس www.niavaranmu.ir، صفحات مجازی این مجموعه و همچنین وبگاه آپارات مراجعه نمایند.

همچنین این مجموعه با مشارکت در طرح 13 روز، 13 موزه که به همت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و کمیته ملی موزه های ایران (ایکوم) در ایام نوروز سال جاری برگزار گردید، به معرفی بخشی از این مجموعه به صورت زنده پرداخت و علاقه مندان می توانند به وسیله لینک https://www.aparat.com/v/jFhYI این برنامه را در شبکه آپارات همچنان تماشا نمایند.

منبع: توریسم آنلاین

به "نیاوران را مجازی بگردیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیاوران را مجازی بگردیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید