کاهش قیمت نفت در واکنش به احتمال تحریم چین

به گزارش کتاب دینا، قیمت های نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر افزایش تنشها میان آمریکا و چین بر سر طرح پکن برای وضع قوانین امنیتی برای هنگ کنگ و احتمال تحریم چین از سوی واشنگتن کاهش پیدا کرد.

کاهش قیمت نفت در واکنش به احتمال تحریم چین

به گزارش ایسنا، بهای معاملات آینده نفت برنت 19 سنت معادل 0.5 درصد کاهش یافت و به 34 دلار و 94 سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آینده وست تگزاس اینترمدیت آمریکا شش سنت معادل 0.2 درصد کاهش پیدا کرد و به 33 دلار و 19 سنت در هر بشکه رسید.

هر دو شاخص هفته گذشته برای چهارمین هفته متوالی رشد کردند اما همچنان 46 درصد از ابتدای سال 2020 تا به امروز کاهش نشان می دهند.

قیمتهای نفت در هفته های اخیر تحت تاثیر کاهش محدودیتهای قرنطینه مقابله با شیوع ویروس کرونا و بهبود تدریجی تقاضا رشد چشمگیری پیدا نموده اند اما تنشها میان آمریکا و چین فضای بازارها را تحت تاثیر قرار داده است.

پلیس هنگ کنگ برای متفرق کردن هزاران نفر از مردمی که روز یکشنبه علیه طرح پکن برای وضع قوانین امنیتی برای این شهر راهپیمایی کردند، از گاز اشک آور و ماشین آب پاش استفاده کرد.

استفن اینس، استراتژیست ارشد بازار در شرکت اکسی کورپ با اشاره به نگرانی هایی که بازار هفته گذشته نسبت به سیاست چین پیدا کرد، گفت: قانون امنیت هنگ کنگ به ریسک جنگ تجاری افزوده می گردد.

بر اساس گزارش رویترز، روابط میان پکن و واشنگتن از زمان شیوع ویروس کرونا به تیرگی گراییده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در مورد شیوع این بیماری درگیریهای لفظی داشته اند و چین از سوی آمریکا به پنهانکاری و عدم شفافیت در این باره متهم شده است.

رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید اظهار کرد که قانون امنیت ملی پیشنهاد شده برای هنگ کنگ ممکن است به تحریمهای آمریکا منجر گردد و صندلی این شهر به عنوان یک قطب اقتصادی را به خطر بیاندازد.

منبع: فرارو

به "کاهش قیمت نفت در واکنش به احتمال تحریم چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش قیمت نفت در واکنش به احتمال تحریم چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید