حمله نیروهای ارتش یمن به فرودگاه بین المللی أبها

به گزارش کتاب دینا به نقل از المسیره، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز خاطرنشان کرد که نیروهای این کشور فرودگاه بین المللی أبها را هدف قرار دادند.

حمله نیروهای ارتش یمن به فرودگاه بین المللی أبها

وی با اعلام این خبر اضافه کرد: فرودگاه بین المللی أبها در عربستان سعودی با پهپاد قاصف k2 هدف نهاده شد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن بیان کرد که این حمله در واکنش به جنایات عربستان سعودی در یمن انجام شده است.

فرودگاه بین المللی أبها به ظاهر غیر نظامی است اما در واقع محل استقرار جنگنده های ائتلاف متجاوز به یمن بوده که به دلیل نزدیکی به مناطق تحت کنترل دولت نجات ملی یمن از آنجا حملات هوایی روزانه را انجام می دهد.

در همین حال محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن بر ضرورت خاتمه دادن به محاصره یمن تاکید نمود. وی در حساب توئیتری خود نوشت: کشورهای عضو ائتلاف سعودی و متحدان آن، ملت یمن را محاصره نموده و به تجاوز، حمله و اشغال بخش هایی از وطن ما ادامه می دهند و از ما می خواهند جنگ را متوقف کنیم.

وی با بیان این مطلب اضافه کرد: شما تجاوزات را متوقف و محاصره را برطرف کنید در آن صورت قحطی متوقف و فاجعه به اتمام می رسد.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین 1394 با ادعای کوشش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد. این تجاوز نظامی هیچکدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن دهها هزار یمنی، آواره شدن میلیون ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری های واگیردار همراه شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حمله نیروهای ارتش یمن به فرودگاه بین المللی أبها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله نیروهای ارتش یمن به فرودگاه بین المللی أبها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید