روسیه جزو 3 کشور پیروز دنیا در مبارزه با کرونا شناخته شد

به گزارش کتاب دینا، تحقیقات یک موسسه اسپانیایی نشان داده که به عقیده مردم 11 کشور دنیا، روسیه بعد از آلمان و اسپانیا، موفقیت ترین کشورها در زمینه مقابله با گسترش شیوع ویروس کروناست و اقدامات در نظر گرفته در این رابطه موثر بوده است.

روسیه جزو 3 کشور پیروز دنیا در مبارزه با کرونا شناخته شد

به گزارش گروه بین الملل کتاب دینا به نقل از خبرگزاری اینترفکس، تحقیقات اجرا شده توسط موسسه سلطنتی Elcano اسپانیا نشان داده است که روسیه جزو 3 کشور برتر دنیا از لحاظ موفقیت در مقابله با گسترش شیوع عفونت ویروس کرونا شده است.

در نظرسنجی این موسسه تحقیقاتی حدود 4 هزار و 400 نفر از شهروندان 11 کشور دنیا: اسپانیا، پرتغال، فرانسه، آلمان، ایتالیا، چین، انگلیس، آمریکا، هلند، هند و کره جنوبی شرکت نموده اند. پاسخ دهندگان به این نظرسنجی به اقدامات در نظر گرفته شده کشورها و نحوه مقابله آنها با شیوع کرونا امتیازی از 1 تا 10 دادند. بدین ترتیب، کشور آلمان با کسب امتیاز 6.5 در رده نخست نهاده شد، اسپانیا با کسب 5.9 امتیاز دوم و روسیه با 5.5 امتیاز در صندلی سوم ایستاد. بعد از این 3 کشور، صندلی های بعدی از آن چین، انگلیس و در آخر هم ایالات متحده شده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه چند روز قبل در پیغام سالانه خود برای مجمع فدرال این کشور، ویروس کرونا را تهدیدی مستقیم برای روسیه نامید و به مردم کشورش وعده داد که مصونیت کلی در برابر بیماری کووید-19 در روسیه پاییز امسال ممکن خواهد بود. وی در عین حال یادآور شد که انجام این وظیفه تا حدود بسیار زیادی به خود شهروندان روسیه بستگی دارد.

رئیس جمهوری روسیه از مردم کشورش خواست تا در انجام واکسیناسیون علیه ویروس کرونا کوتاهی نکنند. به گفته وی، در شرایط کنونی واکسیناسیون از اهمیت بسیار زیادی برای تأمین سلامت شهروندان روس برخوردار است و مردم نباید این امکان را از دست بدهند تا در فصل پاییز بتوان به شرایط مصونیت کلی جامعه در برابر عفونت کووید-19 دست یافت.

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه پیش از این بیان کرد که نتیجه آنالیز اطلاعات مربوط به واکسیناسیون 3 میلیون و 800 هزار شهروند روسی با استفاده از واکسن اسپوتنیک-وی نشان داده است که اثربخشی این واکسن روسی به 97.6 درصد افزایش یافته است. طبق این اطلاعات، امکان ابتلای افراد واکسینه شده پس از 35 روز از دور نخست تزریق واکسن، فقط 0.027 درصد بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "روسیه جزو 3 کشور پیروز دنیا در مبارزه با کرونا شناخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه جزو 3 کشور پیروز دنیا در مبارزه با کرونا شناخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید