3 انشا پاییز بسیار زیبا و خواندنی، با مقدمه، بند و نتیجه گیری

به گزارش کتاب دینا، در این مطلب سعی نموده ایم زیباترین مطلب انشا پاییز را در دو موضوع مختلف ارائه دهیم که برای ایده دریافت برای موضوعات انشا پاییز برای کلاس پنجم تا هشتم مناسب هستند؛ با ما همراه باشید.

3 انشا پاییز بسیار زیبا و خواندنی، با مقدمه، بند و نتیجه گیری

انشا پاییز فصل هزار رنگ

شماره 1 - انشا پاییز به زبان ساده

به نام خداوند مهربانی که این همه زیبایی برای آفریده است، انشای خود را آغاز می کنم.

متن انشا:

من خیلی فصل پاییز را دوست دارم. هم چون مدرسه ها در پاییز آغاز میشوند و دوباره دوستانم را میبینم و با آنها بازی میکنم و آغاز به درس خواندن و کوشش برای ساختن آینده خود میکنم . البته شاید برخی ها از آغاز شدن مدرسه مسرور نشوند و دلشان بخواند همواره بازی کنند و در خانه استراحت کنند. ولی بعد از مدتی حوصله شان سر میرود و دوست دارند دوباره به مدرسه بیایند و دوستان و معلمان مهربان را ببینند.

یک دلیل دیگر هم که من پاییز را خیلی دوست داریم این است که فصل پاییز خیلی زبیا است . همه برگ ها که در بهار و تابستان سبز بوده اند به رنگ های زرد و نارنجی و قرمز و قهوه ای در میایند و انگار همه جا رنگارنگ و زیبا و چشم نواز میگردد. وقتی به پارک میرویم هر درختی به یک رنگ در آمده است و همه جا بخصوص جنگل ها و پارک ها خیلی قشنگ شده است.

در پاییز خرمالو ها میرسد و لیمو شیرین و پرتقال و انار به بازار می آید. برخی وقتی ها مادرم انار ها را دان میکند و به آنها گلپر و نمک میزند و در کاسه های کوچک میریزد و به ما میدهد که من خیلی خوشم می آید. در پاییز لبو فروش ها در روی گاری های قدیمی لبو های شیرین و قرمز میپزند و به ما می فروشند من گاهی با دوست هایم از آنها لبو داغ میرخر مو در راه رفتن به خانه با هم میخوریم که خیلی کیف دارد.

من به خاطر باران هم خیلی پاییز را دوست دارم ، چون عاشق باران هستم و روزهای بارانی دوست دارم زیر باران بروم و بازی کنم . البته باید مراقتب باشیم در زیر باران سرما نخوریم. ولی حتی اگر سرما بخوریم ماردمان برای ما سوپ خوشمزه و شلغمی میپزد . ما کنار بخاری می خوابیم تا خوب شویم. تازه پاییز خیلی هوا خوب است نه خیلی گرم است نه خیلی سرد به خاطر همین میتوانیم به راحتی در خیابان و حیات و پارک بازی کنیم و تا خسته شویم.

نتیجه گیری:

پاییز خیلی خوبی ها و قشنگی ها و خوراکی های خوشمزه دارد ، که من آنها را خیلی دوست دارم و همواره دوست دارم زودتر پاییز گردد. من در فصل پاییز خدا را به خاطر این همه قشنگ و زیبایی که برای ما آفریده است شکر می کنم. این بود انشای من.

شماره 2 - انشا پاییز کوتاه برای نوجوانان

مقدمه:

عشق بی دلیل است … محتاج استدلال نیست … دل دلیل و برهان وجود عشق است و من بی هیچ بهانه ای عاشق پاییزم

متن انشا:

پاییز را دوست دارم…

بخاطر غریب و بی صدا آمدنش

بخاطر رنگ زرد زیبا و دیوانه کننده اش

بخاطر خش خش گوش نواز برگ هایش

بخاطر صدای نم نم باران های عاشقانه اش

بخاطر رفتن و رفتن… و خیس شدن زیر باران های پاییزی

بخاطر بوی مست کننده خاک باران خورده کوچه ها

بخاطر غروب های نارنجی و دلگیرش

بخاطر شب های سرد و طولانی اش

بخاطر تنهایی و دلتنگی های پاییزی ام

بخاطر بغض های سنگین انتظار

بخاطر اشک های بی صدایم

بخاطر سالها خاطرات پاییزی ام

بخاطر غریبانه و بی صدا رفتنش

پاییز را دوست دارم، بخاطر خود پاییز

نتیجه گیری:

بدون دلیل دوست داشته باش، عاشق شو و چون پاییز رنگارنگ و رها زندگی کن.

انشا پاییز شماره 3

مقدمه:

دلم چون برگ های زرد پاییزی پر از درد است

صدای خش خش برگ ها…

به همراه تپیدن های قلبم می گردد آغاز و…

متن انشا:

فصل خزان در نزد کائنات مظهر غم و اندوه بوده و حتی شاعران نیز برای نمایش دادن اندوه در اشعار خود از نام پاییز یاد می کنند. لیکن فصل پاییز ،فصل زیبایی است. فصل ریزش نعمت های آسمانی می باشد و همان قطرات ریز باران است که به تهذیب زمین می پردازد. نمایان شدن قوس قزح پس از باران نیز جلوه ای از جمال این فصل می باشد. کلمه برگ ریزان تنها مختص پاییز است. بدین معنا که در این سه ماه درختان خود را می تکانند و برگ های زرد و سرخ خود را رها نموده و بر دامان زمین به امانت می گذارند وشاخه های خشک شان نیز برهنه وار منتظر می مانند تا در فصل دیگر الماس های آسمانی در ماتم کمبود مکان نمانند و بر شاخه های آنان قرار گیرند.

این فصل را بانام خش خش نیز می شناسیم. همان گونه که پا بر روی خاک های ترک برداشته قدم می گذارد و آهنگ زیبا می سازد صدای خش خش برگ ها نیز همین احساس را در دل ما می نهد. این صدا پس از شنیدن به ماورای درون ما می رود و روح ما را تا آسمان ها به بالا می کشاند. پاییز را می توان فصل مهاجرت قلم داد کرد. بدین معنا که پرندگان در این فصل از کاشانه خود رهایی جسته و در کرانه های آسمان به جست و خیز می پردازند تا لانه مناسب پیدا کنند. نظاره بر حرکات پرندگان در آسمان پاییز احساسی وصف ناشدنی در دل ایجاد می کند.

نتیجه گیری:

نکته اصلی در خصوص پاییز این است که پاییز در مقابل این همه زیبایی که در اختیار ما می گذارد از ما چیزی نمی خواهد جز این که به تفکر بنشینیم و به خدا نزدیک شویم. به تعبیر زیبای حافظ مراد دل ز تماشای باغ عالم چیست؟ به دست مردم چشم، از رخ تو گل چیدن.

سخن آخر

پاییز همان فصلی اسـت کـه در آن برگ درختان می ریزند ودر زیر پای رهگذران بی تفاوت خش خش میکنند. پاییز شاید همان فصل غفلت اسـت و رخوت شاید هم نه فصل هوشیاری و تدبر اسـت؛ چـه فرقی میکند کـه در پاییز خواب باشی یا بیدار مهم آن اسـت کـه پاییز کار خودش را میکند. بهرحال امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید.

همچنین پیشنهاد می کنیم در صورت دلخواه، دو انشا در خصوص صحنه ورود یک موش به خانه را نیز در انگیزه بخوانید و نظرات خود را حتما در پایین همین صفحه با ما در میان بگذارید.

منبع: مجله انگیزه

به "3 انشا پاییز بسیار زیبا و خواندنی، با مقدمه، بند و نتیجه گیری" امتیاز دهید

2 کاربر به "3 انشا پاییز بسیار زیبا و خواندنی، با مقدمه، بند و نتیجه گیری" امتیاز داده اند | 2 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 انشا پاییز بسیار زیبا و خواندنی، با مقدمه، بند و نتیجه گیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید