تاثیر عجیب چاقی بر مرگ کرونایی مردان

به گزارش کتاب دینا، خبرنگاران :محققان دریافتند، مردان چاق بیشتر از زنان چاق در اثر ابتلا به کرونا جان می بازند.

تاثیر عجیب چاقی بر مرگ کرونایی مردان

به گزارش کتاب دینا به نقل از جام جم آنلاین، مطالعه نشان می دهد مردان چاق بیشتر از زنان چاق در اثر ابتلا به کرونا جان می بازند.

مطالعه بر روی 3500 بیمار بیمارستانی در نیویورک نشان داد که مردان چاق بیشتر از مر در اثر کرونا رنج می برند؛ محققان هنوز نتوانستند مشخص نمایند که چرا چاقی بیشتر بر مردان تأثیر می گذارد.

پژوهشگران این مطالعه همچنین کشف کردند که چاقی ممکن است یک عامل خطرناک برای ذات الریه شدید در صورت ابتلا به کووید در مردان چاق باشد؛ به طور کلی کارشناسان احتمال می دهند چاقی می تواند بر روی سیستم ایمنی افراد تاثیر منفی بگذارد.

محققان آمریکایی تاکید دارند اینکه می بینیم یک کشور شاهد شیوع گسترده ویروس کرونا و آمار بالای قربانیان است و کشور دیگر آمار پایین تری دارد به چاقی و اضافه وزن مردم آن کشور ارتباط دارد.

براساس داده های به دست آمده، بیماران چاق در مقایسه با بزرگسالانی که از وزن مناسبی برخوردار بودند، احتمال مرگ در بیمارستان، ابتلا به ذات الریه شدید یا احتیاج به اتصال به ونتیلاتور بیشتری دارند.

بر اساس نتایج منتشر شده در مجله میکروبیولوژی بالینی و بیماری های عفونی اروپا، این ارتباط در میان افراد چاق به ویژه مردان چاق نمایان تر است.

جیمی هارتمن-بویس، محقق ارشد در زمینه رفتارهای بهداشتی در دانشگاه آکسفورد می گوید: برای درک این موضوع به تحقیقات گسترده تری احتیاج است؛ چاقی یک بیماری پیچیده، مزمن و عود نماینده و یکی از عوامل اصلی ایجاد نابرابری در سلامتی است.

چاقی با واکنش های جدی تری نسبت به کووید مرتبط است زیرا باعث آسیب ریه و شریانی می گردد که اثرات ویروس را خطرناک تر می نماید. مطالعات قبلی نشان می دهد اضافه وزن می تواند خطر کووید 19 شدید را 40 درصد افزایش دهد، در حالی که افراد چاق 70 درصد بیشتر محتمل است به دلیل بیماری در بیمارستان بستری شوند.

منبع: اقتصادنیوز

به "تاثیر عجیب چاقی بر مرگ کرونایی مردان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر عجیب چاقی بر مرگ کرونایی مردان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید