فواید معجزه آسای 8 روغن گیاهی

به گزارش کتاب دینا، روغن ها بر خلاف باور همیشگی افراد؛ می توانند بسیار هم مفید واقع گردد، بنابراین پیشنهاد می گردد با فواید معجزه آسای 8 روغن گیاهی خاص آشنا شوید.

فواید معجزه آسای 8 روغن گیاهی

روغن ها بر خلاف باور همیشگی افراد؛ می توانند بسیار هم مفید واقع گردد، بنابراین پیشنهاد می گردد با فواید معجزه آسای 8 روغن گیاهی خاص آشنا شوید.

1. روغن بادام

روغن بادام سرشار از چربی های مفید است و این ویژگی، این روغن را به یک روغن مناسب برای استفاده پوست و مو تبدیل نموده است.

2. روغن جوجوبا

نام روغن جوجوبا از یک درختچه بیابانی با همین نام می آید. این روغن برای آب و هوای خشک و خشن بسیار مناسب است و از دیگر شگفتی های این روغن شباهت ساختار شیمیایی آن با روغن و چربی طبیعی بدن ما است.

این روغن برای استفاده در زمینه پوست و مو و ناخن بسیار مفید است و می توان از آن به اسم مرطوب کننده لب هم استفاده کرد. از خواص دیگر این روغن سازگاری آن با دیگر روغن ها است و این بدان معنی است که می توانید آن را با افزودنی های دیگر نظیر اسانس های مختلف و یا چربی های دیگر بهره ببرید.

3. روغن هسته انگور

روغن هسته انگور دارای آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب است که می تواند به جلوگیری از آکنه یاری زیادی کند. خاصیت کشیدگی پوست در این روغن هم می تواند پوست و زیر چشم را کشیده و زیبا جلوه دهد. این روغن یک گزینه طبیعی برای قسمت های تیره پوست است و خاصیت ضد پیری این روغن بسیار شگفت انگیز است.

4. روغن شمعدانی

استفاده از روغن شمعدانی باعث کشیدگی پوست می گردد و می توانید به اسم یک داروی طبیعی برای پوست چرب خود بهره ببرید زیرا این روغن می تواند پوست را از آکنه ها و زخم های دوره درمان پاک سازی کند و التهاب های پوستی را تسکین بخشد و بعلاوهف باعث افزایش گردش خون می گردد.

5. روغن اسطو خودوس

روغن اسطو خودوس در این لیست بیشترین خاصیت ضد باکتریایی را دارد و بعلاوه، تسکین سردرد و آرام بخش بودن آن به هنگام خواب و آرامش سیستم عصبی از دیگر ویژگی های شاخص این روغن به تعداد می فرایند.

روغن زیتون عمیق ترین مکمل برای موهای شما به تعداد می رود . این روغن حاوی اولئوروپین و اسکوآلن می باشد و به همین دلیل است که سرشار از آنتی اکسیدان و می باشد و خاصیت ضد التهابی دارد و برای پوست شما بسیار مفید می باشد. این روغن می تواند به اسم یک دارو در برابر اگزما عمل کند و باعث ترمیم کلاژنی می گردد . خواص ضد میکروبی این روغن بسیار گسترده است.

7. روغن رز

روغن رز که از دانه های این گل گرفته می گردد سرشار از اسید رتینوئیک و کاروتن بتا، امگا 3 و امگا 6 است و همه این موارد بدان معنا است که این روغن در برابر سوختگی آفتاب و زخم و اگزما کارکردی فوق العاده دارد.

از دیگر خواص این روغن خاصیت استحکام بخشی آن به ناخن و درمان شکستگی ناخن است که می بایست هر شب آن را بر روی ناخن آسیب دیده و یا ضعیف بمالید و پس از مدت کوتاهی معجزه آن را ببینید.

8. روغن اکالیپتوس

شما این روغن را می توانید در شربت های سرفه و یا ترکیب های آروماتراپی پیدا کنید. این روغن بعلاوه دارای خواص موضعی هم است. پژوهش مجله طب فیزیکی و توان بخشی آمریکا نشان می دهد که این روغن خواص زیادی در تسکین دردهای فیزیکی دارد. منبع مقاله : مشرق نیوز

منبع: راسخون

به "فواید معجزه آسای 8 روغن گیاهی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید معجزه آسای 8 روغن گیاهی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید