مبارزه نوکیا با لنوو بر سر نقض 20 امتیاز انحصاری

به گزارش کتاب دینا، نوکیا مبارزه با لنوو بر سر نقض 20 امتیاز انحصاری را سال گذشته شروع کرد. این شرکت فنلاندی علاوه بر شش پرونده در آلمان، پرونده های شکایتی علیه لنوو در آمریکا، برزیل و هند دنبال می نماید.

مبارزه نوکیا با لنوو بر سر نقض 20 امتیاز انحصاری

نوکیا به دنبال اجرایی کردن حکمی علیه لنوو برای جلوگیری از فروش محصولات این شرکت در آلمان به دلیل نقض یک امتیاز انحصاری انکودینگ ویدیو است.

به گزارش کتاب دینا به نقل از ایتنا، دادگاهی در مونیخ 30 سپتامبر در حکمی گفت که شرکت لنوو یکی از امتیازهای انحصاری نوکیا را نقض نموده و دستور برای جمع آوری محصولات این شرکت هنگ کنگی از فروشگاهها را صادر کرد.

لنوو که بزرگترین سازنده رایانه شخصی در دنیا است، علیه حکم دادگاه مونیخ تقاضای تجدیدنظر نموده است. این شرکت در بیانیه ای گفت ما بر این باوریم که خود نوکیا با امتناع از دادن مجوز استفاده از فناوری خود بر اساس شرایط منطقی و بدون تبعیض به لنوو یا شرکتهای دیگر، تعهدات قانونی خود را نقض نموده است.

فناوری اچ 264 یک فورمت فشرده سازی ویدیوست که به طور گسترده در تلفنهای هوشمند و رایانه ها استفاده می گردد. نوکیا پیش از این از اپل برای نقض امتیازهای انحصاری خود شکایت و دو میلیارد دلار خسارت در سال 2017 دریافت نموده بود.

دادگاه مونیخ که حکمش فقط در آلمان قابل اجراست، ادعای لنوو مبنی بر این که نوکیا تعهدات حقوقی خود برای دادن مجوز استفاده از فناوری اش بر اساس شرایط منطقی و بدون تبعیض را رعایت ننموده است را نپذیرفت.

بر اساس گزارش رویترز، نوکیا گفت لنوو تمایلی برای ورود به مذاکرات نداشت و می تواند این موضوع را با پذیرفتن مسئولیتهایش و موافقت با دریافت مجوز بر اساس شرایط منصفانه حل نماید.

منبع: جام جم آنلاین

به "مبارزه نوکیا با لنوو بر سر نقض 20 امتیاز انحصاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبارزه نوکیا با لنوو بر سر نقض 20 امتیاز انحصاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید