واکنش IPC به خبر رونمایی از تندیس سیامند رحمان

به گزارش کتاب دینا، وب سایت کمیته بین المللی پارالمپیک، رونمایی از تندیس زنده یاد سیامند رحمان را ارزشمند دانست.

واکنش IPC به خبر رونمایی از تندیس سیامند رحمان

به گزارش کتاب دینا، وب سایت کمیته بین المللی پارالمپیک در پی برگزاری مراسم رونمایی از تندیس زنده یاد سیامند رحمان،با درج یادداشتی این اقدام را ارزشمند دانست و از آن به عنوان ادای احترام به این پارالمپین پرافتخار یاد کرد.

در متن این یادداشت آمده است:

در اقدامی شایسته به منظور ادای احترام به پر افتخارترین پارالمپین، زنده یاد سیامند رحمان، از تندیسی بزرگ از این پهلوان در ورودی زادگاهش، اشنویه-ایران، در تاریخ سه شنبه 23 اردیبهشت رونمایی شد. در پایه این تندیس توضیحاتی کوتاه از قهرمانی ها و مدال آوری های او درج شده است.

این مراسم توسط عبدالکریم حسین زاده، نماینده حوزه انتخابی شهرهای اشنویه و نقده و با حضور خانواده سیامند، فرماندار و تعدادی از مقامات شورای شهر اشنویه برگزار گردید.

درگذشت ناگهانی سیامند در 11 اسفند بر اثر ایست قلبی و در 32 سالگی، موجی از ناباوری و اندوه در جامعه ورزش پدید آورد.

در بازی های پارالمپیک 2016 ریو در دسته مثبت 107 کیلوگرم مردان، وقتی این سوپر استار پاراپاورلیفتینگ سد وزنه 300 کیلوگرمی را شکست و ناباورانه 310 کیلوگرم را بالای سر برد، در سر خط خبرها نهاده شد.

رحمان ورزش حرفه ای را با یک مدال طلا در بازی های دنیای جوانان IWAS در سال 2008 در آمریکا شروع و در سال 2010 سه مدال دیگر - دو عنوان دنیای در لیبی و مالزی و یک مدال طلای آسیایی در گوانجوی چین- را کسب کرد.

او در بازی های پاراآسیایی 2010 گوانجو، در دسته مثبت 100 کیلوگرم با مهار وزنه 287.5 کیلوگرمی باری دیگر رکورد دنیا را شکست و مدال طلا را بر گردن آویخت. ماحصل مسابقات آزاد بین المللی اردن در سال 2011 یک مدال طلای دیگر برای او بود. او در همان سال در امارات متحده عربی، رکورد دنیای خود را مجددا شکست و در بازی های دنیای IWAS وزنه 291 کیلوگرمی را بلند کرد.

دارنده دو مدال طلای بازی های پارالمپیک در بازی های پارالمپیک 2012 لندن و 2016 ریو، برای تصاحب سومین طلای پیاپی خود در بازی های پارالمپیک 2020 توکیوآماده میشد.

این ورزشکار ایرانی سه مدال طلای بازیهای پاراآسیایی 2010 گوانجو، 2014 اینچئون و 2018 جاکارتا را نیز در کارنامه خود داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش IPC به خبر رونمایی از تندیس سیامند رحمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش IPC به خبر رونمایی از تندیس سیامند رحمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید