تکذیب واردات واکسن چینی به وسیله بنیاد برکت

به گزارش کتاب دینا، وزارت بهداشت واردات واکسن سینوفارم از چین به وسیله بنیاد برکت را تکذیب کرد.

تکذیب واردات واکسن چینی به وسیله بنیاد برکت

روزنامه دنیا صنعت اخیرا در گزارشی مدعی شد به سندی دست یافته که نشان می دهد بنیاد برکت 20 میلیون واکسن سینوفارم وارد نموده است.

این روزنامه نوشت این سند نشان می دهد: وزارت بهداشت کشورمان خطاب به شرکت سینوفارم تقاضا نموده که 20 میلیون دوز واکسن سینوفارم به بنیاد برکت بفروشد. در واقع این نامه، بنیاد برکت را به عنوان واردنماینده رسمی و غیردولتی واکسن تایید می نماید. در متن این نامه، بنیاد برکت به عنوان واردنماینده واکسن با مسوولیت کامل معرفی و به این بنیاد برای برعهده گرفتن تمامی مسوولیت های خرید واکسن از جمله مسوولیت های اجرایی و مالی مجوز داده شده است.

این روزنامه اضافه کرد: پرسش مهم در این میان آن است که چگونه بنیاد برکت از مجموعه ای فراورینماینده به مجموعه ای واردنماینده تبدیل شده و هدف از واردات واکسن به وسیله این بنیاد چیست؟

ادعای دنیا صنعت در حالی مطرح شده است که پیشتر شایعاتی در افکار عمومی مبنی بر اینکه واکسن برکت همان واکسن سینوفارم است وجود داشت. شایعاتی که البته هیچ نشانه ای در صحت آنها وجود ندارد.

اخیرا بنیاد برکت اسناد واکسن کرونای فراوریی خود را در نشریات علمی منتشر نموده است.

در واکنش به ادعای روزنامه دنیا صنعت امروز وزارت بهداشت اطلاعیه ای صادر کرد.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام نمود که تنها مجموعه وارد نماینده واکسن از چین به کشور، هلال احمر بوده است.

این مرکز بعلاوه اعلام نمود از ابتدای دولت سیزدهم، فرایند تامین واکسن کرونا در کشور به خوبی پیش رفته و هلال احمر در کنار سایر دستگاه ها و شخص رییس جمهور و معاون اول وی، در این فرآیند نقش اساسی داشته است.

در ادامه این تکذیبیه تاکید شده که مجموعه برکت در کنار سایر سازندگان واکسن داخلی، کوشش های ارزنده ای در جهت ساخت واکسن کووید19 نموده و چنین حاشیه سازی هایی آنهم از سوی رسانه های رسمی کشور، تخریب فراوری داخلی و اعتماد عمومی نسبت به واکسن ایرانی است بنابراین انتظار است رسانه ها در انتشار اخبار مهم به ویژه در حوزه واکسن و سلامت، دقت عمل داشته باشند و پس از آنالیز صحت و سقم آن، نسبت به انتشار چنین اخباری اقدام نمایند.

در انتها این تکذیبیه آمده است که حالا که استقبال مردم عزیز و شریف ایران اسلامی از واکسیناسیون عمومی علیه کووید19 نسبتا مناسب بوده، احتیاج است برای افزایش پوشش واکسیناسیون و ایجاد ایمنی جمعی حاصل از واکسیناسیون رسانه ها در کنار گروه های مرجع، راهبرد تشویقی را بجای رویکرد تخریبی در پیش بگیرند تا کشور و مردم ایران زودتر از شر این ویروس منحوس رهایی پیدا نموده و شاهد رونق مالی و بهبود شرایط زندگی در جامعه باشیم.

منبع: فرارو

به "تکذیب واردات واکسن چینی به وسیله بنیاد برکت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب واردات واکسن چینی به وسیله بنیاد برکت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید