اخبار اقتصادی

تداوم باران و برف در 5 روز آینده

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بارش باران و برف در پنج روز آینده در کشور تداوم دارد، ضمن آنکه از روز چهارشنبه سامانه جدیدی وارد کشور می گردد.

3 بهمن 1400

جهش قیمتی اوراق تسهیلات مسکن، هزینه گرفتن وام مسکن چقدر است؟

به گزارش خبرنگاران، سقف دربافت تسهیلات اوراق مسکن برای زوجین تهرانی 480 میلیون تومان معین شده است. از این مبلغ 80 میلیون تومان آن به صورت وام جعاله و تعمیرات مسکن است.

1 بهمن 1400

برگزاری بیش از 61 هزار نفر ساعت ویبنار آموزشی در موسسه کار و تامین اجتماعی

خبرگزاری خبرنگاران- راه اندازی اتاق فکر و برگزاری 61 هزار و 815 نفر ساعت ویبنار آموزشی از اقدامات موسسه کار و تامین اجتماعی در سه ماه اخیر است.

30 دی 1400

حضور هیأت انگلیسی در تهران برای پرداخت بدهی به ایران

فارس نوشت: پاتریک وینتور روزنامه نگار روزنامه گاردین در توییتی نوشت هیأتی از وزارت خارجه انگلیس هفته گذشته برای آنالیز مکانیسم پرداخت بدهی 400 میلیون پوندی این کشور به ایران، به تهران آمد.

25 دی 1400

از ظرفیت های قانونی برای بهینه سازی مصرف انرژی استفاده گردد

نشست کمیته برق کمیسیون انرژی اتاق ایران درباره بهینه سازی انرژی برگزار گردید؛ در این نشست ابتدا آرش نجفی درباره وظایف کمیته های تخصصی این کمیسیون گفت. باید بتوانیم در حوزه های متعدد انرژی هماهنگ و منسجم عمل کنیم.

23 دی 1400

اعطای بهره برداری به بخش غیردولتی؛ پیش شرط لازم برای خرید لکوموتیو های نو

متاسفانه در 18 ماه گذشته بیش از 64 دستگاه لکوموتیو موجود در کشور به ارزش 2200 میلیارد تومان که طی سال های متمادی و با هزینه های گزاف خریداری شده اند، از مدار سرویس دهی خارج شده است.

20 دی 1400

چالش های پیش روی پژوهشگران ایلام برداشته می گردد؟

خبرنگاران/ایلام معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام با تاکید بر اینکه پژوهش موتور محرکه توسعه در همه حوزه هاست، گفت: چالش های پیش روی پژوهشگران باید شناسایی و برطرف شوند.

18 دی 1400

چگونه بدون بو کشیدن عطر خریداری کنید؟

کارلوس بنیام که از مشهورترین عطرسازان آمریکایی و از کهنه کاران صنعت عطر است و اغلب اوقات با عطرهایش تجربه هایی فراتر از مرزهای صنعت عطرسازی را به ارمغان می آورد، معتقد است که عطرسازی با بو کشیدن آغاز می گردد.

12 دی 1400

ملایر در چند قدمی احداث کارخانه کاغذسازی با کشت لوفا

خبرنگاران/همدان گیاه لوفا، گیاهی متعلق به منطقه ها گرم و مرطوب آمریکای جنوبی کاربردهای بسیاری در زمینه های پزشکی، سلامت پوست، صنعت کاغذسازی و خودروسازی دارد که برای اولین بار از طریق یک کارآفرین ملایری در فضای باز در اراضی شهرستان با موفقیت کشت شده...

11 آذر 1400

پیکاپ کلوت مکث موتور رونمایی شد

پیکاپ کلوت مکث موتور در شهرک صنعتی ماموت خودرو و با حضور اصحاب رسانه رونمایی شد. این پیکاپ در واقع همان دایون v5 چینی است که قرار است به زودی با برند مکث موتور و نام کلوت راهی بازار شود.

10 آذر 1400

تکذیب واردات واکسن چینی به وسیله بنیاد برکت

وزارت بهداشت واردات واکسن سینوفارم از چین به وسیله بنیاد برکت را تکذیب کرد.

9 آذر 1400

حسین دهلوی را به روایت حسین علیزاده بشناسید

حسین علیزاده در مراسم افتتاحیه سالن دهلوی که با یاد و خاطره حسین دهلوی نام گذاری شده است، گفت: حسین دهلوی برای من مانند واژه ای است که وقتی به زبان می آورم به من نیرو می دهد. برای خیلی ها می تواند کلمات و اسامی متفاوتی وجود داشته باشد که وقتی می خواهند کاری...

6 آذر 1400

زخم شیشه رنگی های وارداتی برقلب گره چینان

گره چینی و مشبک کاری به عنوان یکی از هنر های اصیل ایران است اما قیمت بالای مواد اولیه وارداتی پیکر این هنر را زخمی کرده است.

23 آبان 1400

نوای همدلی با دانش آموزان پلدختر در آستانه سال تحصیلی تازه

بانک سرمایه به 9 مدرسه کم برخوردار در شهرستان پلدختر، 18 دستگاه کولر گازی اهدا نمود.

13 آبان 1400

شمار مؤسسه های آموزش عالی ایران در نظام های رتبه بندی جهانی افزایش یافته است

پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات با انتشار ویرایش 2020 صندلی علم، فناوری و نوآوری ایران در دنیا (نما) خاطرنشان کرد که شمار موسسات آموزش عالی ایران در اغلب نظام های رتبه بندی دنیای افزایش یافته است.

8 آبان 1400

اصلاح و ابلاغ مصوبه مربوط به واردات تخم مرغ نطفه دار گوشتی

تهران (پانا) - با امضای معاون اول رئیس جمهوری، مصوبه مربوط به واردات تخم مرغ نطفه دار گوشتی از سوی شرکت پشتیبانی امور دام کشور اصلاح و ابلاغ شد.

4 آبان 1400

امیدی به خانه دار شدن زوج های جوان نیست

رئیس اتحادیه مشاوران املاک اصفهان گفت: یک زوج کارمند که حقوق آنها حتی به 10 میلیون تومان هم نمی رسد اگر در سال هیچ هزینه ای نکنند، شاید بیشتر از 40 سال طول بکشد که خانه دار شوند.

24 مهر 1400

اسکناس کلکسیونی از بیماری ها

آیا می دانید از هر 10 اسکناس و از هر پنج سکه پولی که به دست می گیرید یکی آلوده به انواع مختلف میکروب هاست! مطالعات نشان داده است، اسکناس هایی که مرتب از دست انسانی به انسانی دیگر انتقال می یابند، میکروب ها را منتقل می نمایند. شاخص رابطه سلامت و بهداشت...

17 مهر 1400

نقاط کور مدیریتی

آیا به اسم یک مدیر، به اطلاعات درست برای تصمیم گیری دسترسی دارید؟ آیا اعضای هیات مدیره، تمام اطلاعات لازم را در اختیار دارند؟ تصمیم گیری یکی از مهم ترین فعالیت های روزانه هر فردی در هر سطحی از ساختار سازمانی است؛ اما این فعالیت برای مدیران اهمیت مضاعفی...

10 مهر 1400

اختلالات ایمنی Rh در حاملگی(1)

ایمونولوژی فراوری مثل ایمونولوژی فراوری مثل به یکی از رشته های مهم زنان تبدیل شده است. متخصص زنان تنها فردی است که می تواند پیوندبافتی طبیعی از یک فرد به فرد دیگر را در حاملگی مشاهده کند. هنوز هم معین نیست که چگونه جنین وجفت در برابر سیستم ایمنی کارآمد...

5 مهر 1400
تعداد: (154)