زمان اولین عرضه نفت خام در سال 99

به گزارش کتاب دینا، تبیانیان گفت: اولین عرضه نفت خام در بورس انرژی هفته آینده انجام خواهد شد که حجم و قیمت نفت عرضه شده در اطلاعیه هایی اعلام می شود.

زمان اولین عرضه نفت خام در سال 99

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری کتاب دینا، امیرحسین تبیانیان نماینده وزارت نفت در بورس انرژی با اشاره به اینکه نخستین عرضه نفت خام و میعانات گازی در سال جاری، هفته آینده انجام خواهد شد، گفت: حجم عرضه هفته آینده در اطلاعیه ای اعلام می شود.

وی با بیان اینکه قیمت نفت در روزهای اخیر نوسان زیادی داشته، ادامه داد: بر این اساس قیمت عرضه در روزهای نزدیک به عرضه اعلام می شود.

تبیانیان علت عدم عرضه در هفته های ابتدایی سال را درخواست برای عرضه در سال 99 گفت و اضافه کرد: مجوزی که در اختیار ما بود مربوط به سال 98 می شد و بر اساس بودجه همان سال تدوین شده بود. بنابراین، درخواست تمدید مجوز و انجام اصلاحات مورد نیاز را مطرح کردیم و تلاش شد تا در نخستین فرصت عرضه انجام شود.

نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی تاکید کرد: البته اصلاحات اجرا شده در شرایط فروش و معامله نیست بلکه بیشتر مربوط به مجوزهایی می شود که برای عرضه در سال 99 مورد نیاز بوده است.

عرضه نفت خام در بورس انرژی به عنوان راهکاری برای دور زدن تحریم و همچنین برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی مبتنی بر ایجاد تنوع در روش های فروش نفت و استفاده از ظرفیت های بخش غیردولتی به منظور صادرات نفت خام چند سالی است که در دستور کار قرار گرفته است، با این حال تا سال گذشته اقدام عملی در این زمینه اتفاق نیفتاد.

طبق قانون بودجه سال گذشته، دهم اردیبهشت ماه سال 98 بود که وزیر نفت شیوه نامه عرضه نفت خام در بورس را ابلاغ کرد تا بر آن اساس نفت خام سبک و سنگین و میعانات گازی برای فروش به بخش خصوصی داخلی و خارجی عرضه شده و این افراد نفت خریداری شده را به مشتریان خارجی برسانند.

4141

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "زمان اولین عرضه نفت خام در سال 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان اولین عرضه نفت خام در سال 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید