نیازمند افزایش توزیع مرغ تا 300 تن در روز هستیم

به گزارش کتاب دینا، تهران (پانا) - رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی تهران گفت که برای متعادل شدن قیمت مرغ در بازار، باید میزان توزیع این کالا بین صنف، به 250 تا 300 تن در روز افزایش یابد.

نیازمند افزایش توزیع مرغ تا 300 تن در روز هستیم

به گزارش صدا و سیما، مهدی یوسف خانی، رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی تهران اضافه کرد: با توجه به تصمیم اتحادیه، اعضای این صنف، مرغ را فقط با قیمت مصوب خریداری و آن را به دست مصرف کننده می رسانند.

وی قیمت مصوبی را که اکنون هر کیلوگرم مرغ در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد، 20 هزار و 400 تومان مطرح کرد و ادامه داد: قیمت عرضه مرغ گرم در میادین میوه و تره بار از قیمت عرضه توسط صنف کمتر است.

یوسف خانی قیمت هر کیلوگرم مرغ در میادین را حدود 2 هزار تومان کمتر از قیمت صنف و در حدود 18 هزار و 500 تومان اعلام نمود و گفت: بر اساس تصمیم گرفته شده، صنف فروشندگان مرغ، این کالا را فقط با قیمت مصوب خریداری و عرضه می نماید.

وی شرکت پشتیبانی امور دام کشور را مسئول تأمین مرغ با قیمت مصوب تا تنظیم بازار دانست و اضافه کرد: در حال حاضر این شرکت روزانه حدود 200 تا 250 تن مرغ با قیمت مصوب بین صنف توزیع می نماید، اما برای تنظیم بازار احتیاج است که حجم آن افزایش یابد و تا 300 هزار تن برسد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان مرغ و ماهی اضافه کرد: اتحادیه تصمیم گرفته از خرید مرغ بالاتر از نرخ مصوب خودداری کند زیر این تصمیم در راستای وادار کردن مرغداران به تمکین از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "نیازمند افزایش توزیع مرغ تا 300 تن در روز هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیازمند افزایش توزیع مرغ تا 300 تن در روز هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید