خبرنگاران برخی معادن به شهرداری های خراسان جنوبی واگذار می شود

به گزارش کتاب دینا، بیرجند - خبرنگاران - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: به منظور تقویت بنیه اقتصادی شهرداری ها، برخی معادن در محدوده شهرهای استان برای تامین نیازهای عمرانی به شهرداری ها واگذار می شود.

خبرنگاران برخی معادن به شهرداری های خراسان جنوبی واگذار می شود

مشیرالحق عابدی روز پنجشنبه در نشست شورای معادن خراسان جنوبی اضافه کرد: معادن فعال و موجود که به لحاظ حجم مصالح مورد نیاز و کیفیت مدنظر جوابگوی نیاز پروژه های عمرانی باشد در اختیار شهرداری ها قرار می گیرد.

وی بیان نمود: براساس هدف گذاری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سال جاری 21 معدن در این زمینه در اختیار شهرداری ها قرار خواهد گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: در تمامی شهرها این قابلیت وجود دارد که این معادن در محدوده سرزمینی به شهرداری ها واگذار شود.

وی شرح داد: تا به امروز دو نوبت مزایده برای واگذاری معادن در استان برگزار شده و به دلیل نداشتن شرایط سرمایه گذار برخی محدوده ها هنوز واگذار نشده است.

عابدی گفت: افرادی که برنده مزایده می شوند بایستی در مدت 6 ماه عملیات اکتشاف را آغاز کنند و تا سه سال حق واگذاری به غیر را ندارند.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی چهارمین استان معدنی کشور است اضافه کرد: در رتبه بندی جدید رتبه استان غیرواقعی اعلام و با استان خراسان رضوی جابه جا شده بود که با پیگیری سازمان صمت استان این اعلامیه لغو شد.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: با دارا بودن ظرفیت ها و پتانسیل های معدنی فراوان و متعدد، رتبه ای که برای استان اعلام شده بود قابل بیان نبود که در این زمینه مکاتبات لازم ارسال شده است.

وی اضافه کرد: در سال جاری تمامی موضوعات از منظر کارشناسی شده پیگیری و اجرا خواهد شد.

عابدی در ادامه با اشاره به سفر اخیر رییس سازمان برنامه و بودجه به استان گفت: در این سفر تفاهم نامه پروژه های جهش تولید استان در سال 99 بین سازمان برنامه و بودجه و استانداری خراسان جنوبی به امضا رسید.

وی ادامه داد: در قالب این تفاهم نامه بیش از یک هزار و 250 میلیارد تومان برای 70 پروژه در بخش های مختلف از جمله صنعت، معدن و تجارت در نظر گرفته شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بایستی پروژه های سازمان در قالب جهش تولید را تهیه و تشریح کند.

وی تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی هایی که صورت خواهد گرفت خراسان جنوبی بایستی در حوزه های مهم به ویژه معادن نسبت به سال های گذشته پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی هم گفت: برای تامین نیاز پروژه های عمرانی شهرداری ها، معادن سنگ لاشه و شن و ماسه محدوده شهرها قابل واگذاری به شهرداری است.

داود شهرکی اضافه کرد: در این خصوص 21 معدن و به همین تعداد گواهی کشف به شهرداری های استان واگذار می شود تا بتوانند نیازهای عمرانی خود را از این محل تامین کنند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران برخی معادن به شهرداری های خراسان جنوبی واگذار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران برخی معادن به شهرداری های خراسان جنوبی واگذار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید